Ekokviz za srednje šole

EKOKVIZ ZA SREDNJE ŠOLE 2017/2018

Tudi letos bodo dijaki GSKŠ sodelovali na tekmovanju ekokviz v okviru Programa Ekošola in se pomerili v znanju o poznavanju svojega okolja ter pripomogli k dvigu ekoške ozaveščenosti.

V letošnjem gradivu Ekokviz za srednje šole se bodo dijaki v gradivu URE in OVE seznanili z vsebinami učinkovite rabe energije, načini učinkovite izrabe energetskih sredstev in novostmi na področju obnovljivih virov.

V gradivu Trajnostna mobilnost bodo predstavljeni različni pogledi na mobilnost, spremembe vzorcev vedenja, ki lahko vplivajo na rešitev vprašanj o tem, kako naj bo mobilnost človeka čim bolj trajna in čim bolj uporabna za vsakdanje potrebe posameznika.

V gradivu Gozdovi in Alpski svet bodo dijaki spoznavali lepote in značilnosti slovenskih gozdov,  alpskega sveta in biodiverziteto.

Znan je že tudi koledar aktivnosti:

AKTIVNOST TERMIN OPOMBA
gradivo za tekmovanje 25.10.2017 dostopno na spletni strani ekošole in v ekoučilnici GSKŠ
šolsko tekmovanje 13.12.2017 ob 13 uri
državno tekmovanje 3.2.2018 BIOTEHNIŠKI CENTER NAKLO

mentorica: Barbara Kajba Mori

Šolsko leto 2016/17

Na državnem tekmovanju iz Ekokviza, ki je potekalo 1. 2. 2017 v Kranju, so si naši dijaki med skupno 272 tekmovalci prislužili srebrno in bronasta priznanja!

Mateja Zotler 3. bFT – srebrno priznanje

Bernarda Karničnik 4. aG – bronasto priznanje
Matej Pintarič 3. aKT – bronasto priznanje
Eugenia Samocrainii 4. aFT – bronasto priznanje

Lepo je videti dijake, ki kljub šolskemu delu poprimejo za dodatno literaturo in zastopajo našo šolo na državnem tekmovanju!

ISKRENE ČESTITKE!

ekokviz

Šolsko leto 2014/15

Matej Križanec, 2.akt, je na državnem eko kvizu, 10.3.2015, v Celju dosegel 1. mesto.

Čestitamo!
Mentorica ekokviza: Barbara Kajba Mori

Šolsko leto 2013/14

CAM00042[1]