neimenovano

Sanja Krušič

Srednja šola na gimnaziji Ruše je bila kratka, ampak sladka.
Prvo šolsko leto mine v spoznavanju sošolcev; s katerim se boš družil, od koga si bos sposojal zapiske…, spoznavanju šole, ki se ti prvi teden zdi kot labirint in seveda spoznavanju učiteljev; pri kom boš lahko prej šel na malico in pri kom boš moral do zadnje sekunde prepisovati s table.
Drugo leto se ze počutiš bolj udomačen, saj nisi vec “fazo”, zato imaš največje veselje “maltretirati” prvošolčke in se tako počutiš seveda bolj odraslega.
Tretje leto se že nate navadijo tudi ucitelji in ti na njih, vsi že samo govorijo o maturi, ti pa še sanjaš, saj je itak še celo leto pred tabo.
Četrto leto, ko pa se že res udomačiš, pa mine kot šus. Četrto leto je ena sama velika matura. Priprave in učenje. Seveda pa je četrti letnik najlepši, čeprav relativno kratek. Pričnes ga z maturanskim izletom in zaključiš v stilu, s četvorko.
Vsa štiri leta na četrti gimnaziji so bila odlična, zato se nam ni splačalo špricati. :-)

Sanja Krušič (gimnazijka, generacija 2009)
študentka Zdravstvene fakultete v Ljubljani